فرهنگ وهنر شهرستان گتوند

آخرین نظرات

۱۴ مطلب در آبان ۱۳۹۲ ثبت شده است

به گزارش  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان گتوند در مورخ 29/8/92 چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گتوند در محل دفتر امام جمعه شهرستان برگزار گردید.

محمد علی اسدی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی  شهرستان گتوند ضمن تسلیت ایام محرم وشهادت اباعبدالله حسین (ع) دستور کار جلسه شورای فرهنگ عمومی  شهرستان را بررسی مصوبات جلسه قیل وبحث در مورد ارائه راهکارهای پیشگیری از اعتیاد وهمچنین اقدامات دستگاه های اجرایی در این خصوص شدند

اسدی افزود : در روز 13آبان همایش راهبردی مبارزه با آسیب های اجتماعی (اعتیاد) را در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی با مشارکت اداره تبلیغات اسلامی ، اداره بهزیستی ، شبکه بهداشت و نیروی انتظامی بر گزار شد که می توان گفت خروجی بسیار خوبی از نظر استقبال مردم شهرستان شده و خواستار برگزاری همایش های این چنین شدند.

حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا علوی اصل امام جمعه  محترم و رییس شورای فرهنگ عمومی  شهرستان گتوند افزودند: در سطح شهرستان گتوند مبارزه با مواد مخدر را ، یک کار فرهنگی  دانستند  و از دستگاه های فرهنگی که بابت اجرای همایش پیشگیری از اعتیاد که در مورخ13 آبان ، که یکی از مصوبات جلسه قبل شورا بود تشکر وقدردانی نمودند وخواستار برگزاری اینچنین همایش های در سطح شهرستان شدند.

حاج آقا علوی اصل بیان داشتند:  بحث پیشگیری از اعتیاد را باید توسط دستگاههای فرهنگی از جمله اداره فرهنگ و ارشاد واداره تبلغیات اسلامی در سطح شهر وکانون های فرهنگی هنری مساجد وطلاب که در مساجد مشغول به فعالیت می باشند به مردم اطلاع رسانی کنند و اگر معتادی از اعتیاد فاصله گرفت باید حمایت شود و به او آموزش های لازم توسط کارشناسان مربوطه  داده شود تا هرگز بطرف این بلای خانمان سوز نرود. واز حالت انزوا بیرون بیاید واگر فرد معتاد حمایت نشود دوباره به اعتیاد رو می آورد.

وی افزود: باید تلاش کنیم جوانان ونوجوانان از این بلای خانمان سوز فاصله بگیرند وتشکیل خانواده بدهند و طوری باشد که در شهرستان آمار اعتیاد پایین بیاید تابتوان گفت شورای فرهنگی عمومی کارایی لازم را در این خصوص دارد ودر غیر اینصورت این جلسات بی فایده وبیهوده بوده است.

مهندی هوشنگ محمد پور فرماندار محترم ونایب رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان گتوند بیان داشتند: یکی از ناهجاری ها درسطح جامعه اعتیاد است و واقعیت ایست که وجود دارد و باید آن راپذیرفت.

محمد پور افزود: کارهای خوبی در سطح شهرستان انجام گرفته اما به دلایلی فعالیت های صورت گرفته بصورت مقطعی بوده وباید استمرار داشته باشد وهمایش های  که در مورد اعتیاد که برگزار می شود باید خروجی هم داشته باشد و با یک نشست مقدماتی می توان مشکل هزینه  و نوع همایش را مشخص نمود ودر جلسه شورای فرهنگ عمومی بیان کرد

محمد پور افزود: کمپ هایNA کار های بسیار دشوار برای درمان معتادین دارند و باید توجه زیادی به آنها نمود در گتوند دو کمپ قبل وجود داشت و در حال حاضر  یک کمپ   در حال فعالیت است

وی افزود :جوانان و نوجوانان را از اعتیاد آگاه نمود وبا برگزاری همایش ها، نمایشگاه ها وفیلم های آموزشی  از گرایش جوانان و نوجوانان به مواد مخدر جلوگیری نمود  و همچنین فردی که اعتیاد را ترک نموده باید در جامعه حمایت کرد  و فرصتی شغلی برای افرادی که ترک اعتیاد نمودند  بوجود آوریم .

محمد پور افزود : وقتی در یک خانواده عاطفه وجود نداشته باشددر آن خانواده خلل بوجود می آید و فرد به مواد مخدر روی می آورد.

محمد پور افزود: باید ورزش را در سطح جامعه گسترش بدهیم بلاخص ورزش های بومی ومحلی واگر حاشیه های وجود داشته باشد باید اصلاح نماییم و با ورزش های محلی و بومی بلاخص پیاده روی خانوادگی می توان خلل ها و آسیب های خانواده وجامعه را پر نماییم  وجامعه بایستی به مواد مخدر واکنش نشان بدهد.

 حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا ممبینی  رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گتوند افزودند : در این همایش که  دستگاههای فرهنگی واجرایی شهرستان دخیل بودند از اساتید برجسه همچون دکتر پاک سرشت و دکتر داوساز ایرانی  از اساتید برجسه دانشگاه استفاده شد و افزودن دراین همایش بحث های خوبی صورت گرفت. وامیدواریم گامی مهم برای جلوگیری از اعتیاد به مواد مخدر برداشته باشیم.

دکتر بیژن حسین پور رییس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گتوند بیان داشتند: اعتیاد بیشتر ین ضرر را به بنیان خانواده می زند  وآسیب های اجتماعی به خانواده وجامعه وارد می کند

وی افزود:  بایستی با بالا بردن سطح ارتقاء دانش و فهم جامعه از آلودگی به مواد مخدر  جلوگیری گرددکه خوشبختانه از طریق دستگاه های دولتی نیز اطلاع رسانی گردید وشبکه بهداشت وبهزیستی آمادگی خدمات به این چنین افرادی را دارند و می توان هم از طریق طلاب ومساجد از معضلات اعتیاد به مردم  اطلاع رسانی نمود.

صالحی رییس ادار اطلاعات شهرستان شوشتر وگتوند افزودند: جلسه ای در مورخ 9/6/92 برای بررسی توزیع مواد مخدر در گتوند ، برگزار شدمقرر شد کار گروهی که شامل : مسئول اداره اطلاعات ، ناجا ، سپاه ، نماینده فرماندار ، نماینده امام جمعه  و قاضی رسیدگی به مواد مخدر ، کارشناس آموزش عالی وامور فرهنگی  به ضرروت تشکیل گردد که بحث و تبادل اطلاعاتی در این خصوص صورت گرفت.

صالحی افزود: شهرستان گتوند وضعیت بحرانی از اعتیاد به مواد مخدر ندارد ونگران کننده نیست و بنظر من اصلاً نباید در شهرستان اعتیاد باشد ولی در مجموع وضعیت شهرستان از سایر شهرستان های هم جوار بهتر است ود راین خصوص  کارگروه اول  بمنظور علل گرایش جوانان ونوجوانان به مواد مخدر باید بپردازد.

 کارگروه دوم :این کارگروه متشکل از ادارات فرهنگ و ارشاد ، تبلیغات اسلامی و بسیج برای برگزاری کلاس های آموزشی وبا ارائه راهکار های ترک اعتیاد  ونصب بنر توسط اداره تبلیغات اسلامی با نظر کار گروه وتهیه جزوه از معضلات اعتیاد توسط اداره آموزش و پرورش  و توزیع میان دانش آموزان مدارس می باشد.    

پاپی زاده رییس اداره بهزیستی شهرستان گتوند افزدند : در اینچنین همایش های باید یک دبیر و بانی کار  وجود داشته باشد و در بحث اعتیاد اداره بهزیستی کلاس های مهارت های زندگی وپیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر داریم که می تواند با آموزش های لازم راه حل ترک اعتیاد را آموزش دهیم

پاپی زاده افزود: هرکاری در زمینه ترک اعتیاد مواد مخدر باشد یک کار مقدس بشمار می آید. و یکی از دلایل ترک اعتیاد خانواده و بنیان آن می تواند باشد و همچنین می توان با ارائه گاهنامه درسطح شهرستان به جامعه معضلات اعتیاد را اطلاع رسانی کرد.

نماینده نیروی انتظامی شهرستان گتوند هم گزارشی از آمار کشفیات  و دستگیری و برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر چه عمده فروشان و خرده فروشان و تحویل به مراجع قضایی نمودند. 

همچنین در پایان مصوبات  شورای فرهنگ عمومی بدین شرح  بیان شد

تشکیل کارگروه های مختلف که در بحث اعتیاد به مواد مخدر ، استمرار همایش هایی در سطح شهرستان ، بحث تقویت و نظارت برکمپ ها NA،قاطعیت دستگاه قضایی برای مبارزه با مواد مخدر، چاپ گاهنامه، بنر وبروشور ، نصب بنر هایی با عناوین پیشگیری از گرایش به سوی مواد مخدر ، دیوار نویسی، تهیه متون آموزشی برای اقشار آسیب پذیر ، تقویت فعالیت های ورزشی بخصوص ورزش های بومی ومحلی

۰ نظر ۲۹ آبان ۹۲ ، ۱۴:۱۶
اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان گتوند


برپایی نمایشگاه خوشنویسی و معرفی مسئول جدید انجمن شعر گتوند عناوین مهمترین اخبار کوتاه فرهنگی هنری این شهرستان هستند.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گتوند،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گتوند گفت:نمایشگاه خوشنویسی "خط سرخ" به مناسبت ایام محرم توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت کانون بسیج هنرمندان شهرستان گتوند در مصلای امام خمینی(ره) شهرستان برپا شده است.

محمدعلی اسدی افزود: این نمایشگاه شامل 30 اثر از آثار هنرمندان انجمن خوشنویسان این شهرستان می باشد که توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت کانون بسیج هنرمندان شهرستان گتوند به مناسبت ایام شهادت مظلومانه امام حسین (ع) تدارک دیده شده است.

وی هدف از برپایی این نمایشگاه را،زنده نگهداشتن یاد و خاطره امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان عنوان کرد.

گفتنی است، این نمایشگاه تا آخر آبان ماه در مصلای امام خمینی (ره) برای علاقمندان به هنر برپا می باشد.

*معرفی مسئول جدید انجمن شعر گتوند

مسئول انجمن ادبی دکتر قیصر امین پور شهرستان گتوند معرفی شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گتوند از معرفی مسئول جدید انجمن ادبی دکتر قیصر امین پور شهرستان خبر داد.

محمد علی اسدی افزود: پس از استعفای رضایی گماری مسئول سابق انجمن شعر گتوند که مدت 5 سال مسئولیت این انجمن را بر عهده داشت،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گتوند سجاد خسروی را بعنوان سرپرست انجمن شعر شهرستان گتوند معرفی کرد.

گفتنی است،نشست هفتگی انجمن شعر روزهای جمعه ساعت 10 صبح برگزار می شود.

 

۰ نظر ۲۵ آبان ۹۲ ، ۱۱:۲۵
اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان گتوند


۰ نظر ۲۱ آبان ۹۲ ، ۱۵:۴۰
اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان گتوند

مشاور وزیر و مدیر دفتر شعر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، برگزاری کنگره ملی قیصر امین پور را نیاز فرهنگی امروز جامعه عنوان کرد.

قادر طراوت پور  شنبه شب در حاشیه برگزاری آیین نکوداشت قیصر امین پور در گتوند ابراز امیدواری کرد این کنگره سال آینده در سطح ملی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و هماهنگی وزارتخانه برگزار و به یکی از بهترین کنگره های شعر دوران تبدیل شود.
وی اهمیت برگزاری کنگره ملی قیصر امین پور را نقش هویت بخشی به شعر معاصر دانست و افزود: شاعری در حد امین پور نیازی به برگزاری همایش ندارد بلکه جامعه برای گم نکردن راه به برگزاری این کنگره ها نیاز دارد.
مسوول دفتر شعر و ادب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه قیصر بزرگ بود و بزرگداشت او را بزرگتر نمی کند گفت: برگزاری بزرگداشت امین پور و دیگر چهره های ماندگار کشور به منظور سوق دادن جامعه به سوی هویت ملی اسلامی ضروری است.
وی در خصوص ویژه برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تکریم و حمایت از شعرای نامی کشور گفت: وزارت ارشاد نکوداشت ، گرامیان را در اولویت کاری خود قرار داده است.
طراوت پور افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آیین های نکوداشت زیادی در سال های اخیر برای شاعران و شخصیت های برجسته کشور چون سلمان هراتی، حمید سبزواری، مشفق کاشانی، عادل طهماسبی و طاهره صفار زاده برگزار کرده است.
همایش نکوداشت قیصر امین پور با حضور شاعران ، نویسندگان و جمعی از مسوولان کشوری و استانی در گتوند زادگاه این شاعر نامی برگزار شد.
همایش ملی نکوداشت قیصر امین پور قرار است سال آینده همزمان با سالروز در گذشت وی با حضور یکصد شاعر از ایران و کشورهای مختلف در گتوند زادگاه این شاعر برگزار شود.

۰ نظر ۱۸ آبان ۹۲ ، ۱۲:۵۰
اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان گتوند


شاعر گتوندی واز دوستان قیصر امین پور گفت: قیصر با سرودن اشعاری درخور توجه می تواند الگوی مناسبی برای شاعران جوان و تازه کار در زمینه شعر نو و کلاسیک باشد.

اردشیر زاهدی شامگاه شنبه در گفت و گو با روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی گتوند افزود: قیصر امین پور از شاعران بنام کشورمان می باشد که با خلق اشعاری در زمینه های دفاع مقدس،انقلاب ،اجتماعی و اشعار آیینی نقش مهمی در ادبیات کشورمان داشته است.

وی گفت:اشعار قیصر با پتانسیلی که داشت توانست ادبیات کشور به ویژه ادبیات منطقه را متحول و زمینه را برای پیشرفت نسل جدید فراهم کند.

زاهدی اظهار داشت:متأسفانه بحران هویت در آثار برخی جوانان و شاعران نوکار حس می شود ولی جوانان می توانند با الگوگیری از اشعار قیصر امین پور این بحران را پشت سر بگذارند.

وی افزود:انتظار می رود سال آینده کنگره ملی و بین المللی برای این شاعر گرانقدر در گتوند برگزار شود و مرکزی برای نشر آثار این شاعر ایجاد شود.

زاهدی با اشاره به ساخت آرامگاه قیصر امین پور در شهرستان گتوند گفت:آرامگاه قیصر امین پور در دست ساخت است ولی با مشکلاتی روبرو شده است.

این شاعر گتوندی ابراز امیدواری کرد وعده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان مبنی بر تکمیل آرامگاه قیصر امین پور تا پایان امسال محقق شود.

پدر قیصر امین پور نیز در حاشیه نکوداشت قیصر امین پور از برگزار کنندگان ومسوولان محلی و کشوری به دلیل برگزاری مراسمات بزرگداشت برای قیصر امین پور تقدیر کرد.

همایش نکوداشت قیصر امین پور به مناسبت ششمین سالروز در گذشت این شاعر با حضور جمعی از شاعران و نویسندگان شنبه در گتوند برگزار شد.

 

۰ نظر ۱۸ آبان ۹۲ ، ۱۲:۴۰
اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان گتوند


همزمان با همایش نکوداشت قیصر امین پور نمایشگاه خوشنویسی برگرفته از اشعار این شاعر در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گتوند برپا شد.

مسوول انجمن خوشنویسان گتوند افزود:این نمایشگاه به مناسبت گرامی داشت سالروز هجرت قیصر امین پور شاعر در کوچه آفتاب برپا شده است.

سکینه ظهراب زاده افزود: 32 اثر هنرجویان انجمن خوشنویسان گتوند در قالب تابلو در این نمایشگاه در معرض دید علاقه مندان گذاشته شده است.

مسوول انجمن خوشنویسان گتوند همچنین به افتتاح دفتر این انجمن همزمان با آیین نکوداشت قیصر امین پور در گتوند خبر داد.

قیصر امین پور در دوم اردیبهشت ماه سال ۱۳۳۸ در شهرستان گتوند استان خوزستان متولد شد.

وی پس از تصادفی در سال ۱۳۷۸ دچار صدمات جسمی مختلفی شد و در بامداد سه شنبه هشتم آبان سال ۱۳۸۶ در بیمارستان دی درگذشت.

پیکر این شاعر در زادگاهش گتوند و در کنار مزار شهدای گمنام این شهرستان به خاک سپرده شد.

از وی در زمینه هایی چون شعر کودک و نثر ادبی، آثاری متعددی بر جای مانده است.

طوفان در پرانتز ،منظومه ظهر روز دهم ،مثل چشمه، مثل رود ،

بی بال پریدن ،مجموعه شعر آینه های ناگهان ،به قول پرستو ،

مجموعه شعر گل ها همـه آفتابگردان اند و دستور زبان عشق از جمله آثار وی می باشد.

 

۰ نظر ۱۸ آبان ۹۲ ، ۱۲:۳۸
اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان گتوند


مشاور وزیر و مدیر دفتر شعر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با گرامی داشت یاد و خاطره قیصر امین پور گفت: این شاعر بزرگترین شاعر سه دهه اخیر آسمان ادب و هنر ایران است.

به گزارش  اداره فرهنگ وارشاد اسلامی گتوند قادر طراوت پور شنبه شب در همایش بزرگداشت سالروز هجرت شاعر در کوچه آفتاب  قیصر امین پور  در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گتوند افزود: بسیاری از شاعران مطرح کشور در برابر اشعار معنوی قیصر سر تعظیم فرود می آورند.

وی رمز ماندگاری اشعار امین پور را تایید این اشعار توسط روح القدس دانست و اظهار داشت: محبوبیت امین پور در قلب توده های مردمی، دانشمندان، ادیبان و انقلابیون به دلیل تایید اشعار این شاعر نامی نزد روح القدس است.

مسوول دفتر شعر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به انجام پژوهش های فراوان در سطح دکتری و فوق لیسانس در باب اشعار قیصر افزود: امین پور در دل و جان همه فرهیختگان کشور قرار دارد.

وی با اشاره به محبوبیت قیصر امین پور در نزد نظام و رهبری گفت: محبوبیت غیر قابل توصیف این شاعر نامی کشور ناشی از پاکی اشعارش می باشد بطوریکه به عنوان مردمی ترین چهره و شاعر سه دهه اخیر کشور شناخته می شود.

طراوت پور با سرودن دو شعر افزود: اشعار قیصر در پایان نامه های دانشجویی، پشت خودروها و در میان مردم جاری و روان است.

وی اظهار داشت: امید است کنگره قیصر امین پور سال آینده در سطح ملی برگزار شود.

همایش بزرگداشت قیصر امین پور با حضور مسوولان کشوری و استانی در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گتوند زادگاه این شاعر نامی برگزار شد

۰ نظر ۱۸ آبان ۹۲ ، ۱۲:۳۶
اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان گتوند

همایش نکوداشت قیصر امین پور با حضور شاعران ، نویسندگان و جمعی از مسوولان کشوری و استانی در گتوند زادگاه این شاعر نامی برگزار شد.

 

به گزارش اداره فرهنگ وارشاد اسلامی گتوندنماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی در این آیین ضمن قرائت پیام دکتر لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی به این همایش گفت: خاکسپاری امین پور در زادگاهش گتوند کاری بسیار ارزشمند بود ولی متاسفانه تاکنون از این ظرفیت عظیم فرهنگی استفاده مطلوب نشده است.

حجت الاسلام  سید محمد سادات ابراهیمی  برگزاری همایش ملی در شان قیصر امین پور را برای نشر افکار و اندیشه های این شاعر نامی ضروری دانست و افزود: تذکر شفاهی در خصوص برگزاری همایش ملی قیصر امین پور به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داده شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این آیین با گرامیداشت یاد و خاطره قیصر امین پور وعده داد تا پایان امسال عملیات ساخت مقبره این شاعر نامی به اتمام رسد.

حجت الاسلام  سید لطف الله سپهرافزود: اقدامات و پیگیری لازم جهت برگزاری کنگره ملی قیصر امین پور در سال آینده در شهرستان گتوند انجام می شود.

وی اظهار داشت: 100 میلیون ریال برای انجام فراخوان و برنامه های جانبی این کنگره ملی از اعتبارات استانی در نظر گرفته می شود.

فرماندار گتوند نیز هشت سال دفاع مقدس را یکی از برجستگی های تاریخ ایران برشمرد و گفت: شاعران، ادیبان و فرهنگ دوستانی چون امین پور در کنار رزمندگان و ایثارگران مظلومیت ایران را به جهانیان نشان دادند.

هوشنگ محمد پور  افزود: قیصر با سبک شعر خود توانست نقش ارزنده ای در جبهه و جنگ ایفا کند ولی متاسفانه همچنان مظلوم واقع شده و ناشناخته است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط ادیبان استان خوزستان برای معرفی امین پور گفت: این شاعر برجسته کشور باید با برنامه ریزی به مردم این سرزمین و نیز علاقه مندان به شعر و ادب فارسی بهتر معرفی شود.

فرماندار گتوند از روند کند عملیات احداث یادمان و مجتمع فرهنگی قیصر امین پور انتقاد کرد و افزود: اعتبارات لازم برای تکمیل و ساماندهی این مجتمع باید تامین شود.

وی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست که روز قیصر امین پور را در تقویم ملی ثبت کند تا این شاعر نامی در تاریخ ایران جاودانه شود.

رییس اداره تبلیغات اسلامی گتوند نیز به نقل از مقام معظم رهبری، اشعار قیصر را رویش های انقلاب اسلامی دانست و گفت: پیام یک شعر گاهی در جهان تحول ایجاد می کند.

حجت الاسلام  علی نظر ممبینی  در ادامه شعر خود با گویش بختیاری را سرود و افزود: قیصر موجب افتخار خوزستان و ایران است.

محب شوشتری یکی از شاعران برجسته کشور شعری در وصف رودخانه کارون و طرح بهشت آباد (انتقال آب کارون به فلات مرکزی ایران) سرود که مورد تشویق و استقبال گسترده حاضران شد.

اردشیر زاهدی، مرتضی حیدری آل کثیر، آرمان موری احمدی، نیلوفر شمس، جبار رضایی، سجاد خسروی، اسماء سردار پور و علی بهرامی دیگر شاعرانی بودند که در این آیین اشعار خود را سروده و یاد قیصر را گرامی داشتند.

این همایش با حضور  قادر طراوتی پور  مسوول دفتر شعر وادب وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و نیز جمعی از شاعران صاحب نام کشور و مسوولان محلی در سالن اداره ارشاد شهرستان گتوند برگزار شد.

 

۰ نظر ۱۸ آبان ۹۲ ، ۱۱:۱۵
اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان گتوند

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به مناسبت برگزاری همایش تجلیل از شاعر و ادیب فقید، قیصر امین پور پیامی صادر کرد.

آیین نکوداشت قیصر امین پور شنبه شب با حضور شاعران ، نویسندگان و علاقه مندان به شعر و ادب فارسی و نیز معون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گتوند زادگاه این شاعر برگزار شد.

در پیام رییس مجلس شورای اسلامی آمده است:برگزاری همایش نکوداشت شاعر گرانقدر و ادیب فقید، مرحوم قیصر امین پور فرصت ارزشمندی است که موجب بازخوانی افکار، تلاش ها و خدمات این چهره ماندگار کشور است.

دکتر لاریجانی ،قیصر امین پور را شاعری انقلابی که شعرهای دوران جنگش از نوادر ادبیات جنگ و پایداری آن سال هاست معرفی کرد و بیان داشت:تلاش و خدمات امین پور باعث شد که ادبیات و شعر دفاع مقدس در آیین و فرهنگ و هنر ما بدرخشد.

در بخشی از این پیام آمده است :قیصر امین پور حماسه سرای انقلاب و چهره ماندگاری است که در زمان عمر کوتاه خود به عنوان یکی از ارکان شعر معاصر در میان دوستداران شعر و ادب فارسی جاودانه مانده است.

در ادامه پیام رییس مجلس شورای اسلامی بیان شده :اشعار قیصر امین پور برخاسته از روح و جان مردم، دلسوزانه و دردمندانه بوده و نه تنها در دوران پایداری دفاع مقدس، بلکه در گذر تاریخ همواره مورد استناد فارسی پژویان خواهد بود.

صدای روح نواز و دلنشین او در سرودن اشعار حماسی و انقلابی در طول سال های دفاع مقدس باعث ایجاد شور و نشاط و تقویت روحیه سلحشوری می گردید.

لاریجانی در این پیام ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شاعر و ادیب گران قدر از تلاش دست اندرکاران برپایی این نکوداشت قدردانی کرده و ابراز امیدواری نمودآثار و اشعار این شاعر فرهیخته همواره زینت بخش گنجینه ادب و فرهنگ این ملت باشد.

۰ نظر ۱۸ آبان ۹۲ ، ۱۱:۱۴
اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان گتوند

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی گتونداین همایش با حضور ˈقادر طراوتی پور ˈ مسوول دفتر شعر وادب وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ،مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی خوزستان و نیز جمعی از شاعران صاحب نام کشور و مسوولان محلی در سالن اداره ارشاد شهرستان گتوند از دقایقی پیش آغاز شد.

همایش بزرگداشت سالروز در گذشت قیصر امین پور قرار بود طبق برنامه از پیش تعیین شده ساعت چهارده و سی دقیقه آغاز شود که با بیش از یک ساعت تأخیر شروع به کار کرد.

در حاشیه این همایش نیز نمایشگاه خوشنویسی برگرفته از اشعار قیصر امین پور برپا شده است.

حضور شاعران مطرح و مردم فرهنگ دوست شهرستان گتوند در این همایش قابل ملاحظه است.

۰ نظر ۱۸ آبان ۹۲ ، ۱۱:۱۳
اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان گتوند