فرهنگ وهنر شهرستان گتوند

آخرین نظرات

نشست هفتگی انجمن شعر در "خانه باغ سنتی عرب زاده روستای ایستادگی"

..................................................................................................................
  
  برگزاری هفتمین همایش شعر هجران به مناسبت ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی گتوند در مورخ 12 خردادماه هفتمین همایش شعر هجران توسط  اداره فرهنگ وارشاد اسلامی با همکاری اداره کتابخانه های عمومی ،دانشگاه پیام نور و بسیج هنرمندان در مجتمع بزرگ فرهنگی هنری دکتر قیصر امین پور (اداره فرهنگ وارشاد اسلامی گتوند ) با حضور مسئولین ، هنرمندان و مردم ولایت مدار شهرستان گتوند برگزار گردید.

محمد علی اسدی رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی گتوندضمن تسلیت به مناسبت ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران طی سخنانی از حضور مسئولین ،هنرمندان و مردم شهرستان گتوندکه در این همایش حضور پیدا کردن تشکر وقدانی نمود.

اسدی افزود : در همایش شعر هجران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره)در خصوص شخصیت و مقام والای حضرت امام (ره) و قیام خونین 15 خرداد افزودنداداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گتوند علاوه بر این همایش،   نمایشگاهی از  آثار خوشنویسی برگرفته از اشعار حضرت امام (ره) که توسط انجمن خوشنویسان گتوندتهیه شده  نیز   برای بازید علاقمندان برپا نموده است .

سخنران این مراسم حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا علوی اصل امام جمعه محترم شهرستان گتوند نیز ضمن عرض تسلیت بمناسبت ایام ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین 15 خرداد مطالبی در خصوص شخصیت و مقام والای حضرت امام (ره) و قیام خونین 15 خرداد ارائه و یاد و خاطره حضرت امام رضوان الله تعالی علیه و قیام خونین 15 خرداد را گرامی داشتند.

گفتنی است، در این همایش شاعران به خواندن اشعار زیبا با محوریت رحلت امام خمینی(ره) پرداختند.و در پایان این مراسم از شاعران وهنرمندان تجلیل بعمل آمد.

این برنامه به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری اداره کتابخانه های گتوند، دانشگاه پیام نور و بسیج هنرمندان برگزار شد.


.......................................................................................................................

دعوتنامه : برگزاری همایش شعر هجران در مورخ 93/12/3 در مجتمع بزرگ دکتر قیصر امین پور

............................................................................................................................


اعزام شاعران شهرستان گتوند به ماهشهر

شاعران شهرستان گتوند به منظور شرکت در کنگره ملی شعر جنوب، از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گتوند، به ماهشهر اعزام می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گتوند، باتوجه به برگزاری کنگره ملی شعر جنوب در شهرستان ماهشهر، این اداره درصدد اعزام جمعی از شعرای شهرستان گتوند به ماهشهر است.

این شعرا از افزادی هستند که نسبت به ارسال آثار خود به کنگره اقدام کرده اند،

گفتنی است؛ کنگره ملی شعر جنوب در شهرستان ماهشهر با حضور شاعران برجسته سراسر کشور چهارشنبه هفتم خرداد ماه در تالار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ماهشهر آغاز به کار می کند.

تاکنون بیش از 2500 اثر از شاعران 27 استان کشور به دبیرخانه کنگره واقع در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر ماهشهر رسیده است که کار داوری آثار در حال انجام می باشد.

........................................................................................................................

تصاویر از برگزاری همایش فردوسی در گتوند(عکاس داود بهاروند)


................................................................................................

به  گزارش  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی گتوند همایش بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در مورخ 26 اردیبهشت ماه توسط اداره فرهنگ وارشاداسلامی ،دانشگاه پیام نور وانجمن دوستدران فردوسی با حضور استاد جواد خسروی نیا و استاد نور بخش احمد زاده دارای سه دیپلم افتخار کشوری و هنرمندان ،مسئولان شهرستانی در مجتمع بزرگ دکتر قیصر امین پور برگزار شد.

محمد علی اسدی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گتوند  ضمن ابراز خرسندی از اجرای این همایش و تشکر از انجمن دوستداران فردوسی گتوند خواستار اجرای برنامه‌های فرهنگی بیشتری توسط این انجمن شد.

وی از دوستدران فردوسی و انجمن شعر شهرستان خواست که ضمن تقویت کانون‌های ادبی وابسته به این اداره توجه به دیگر شعرای اسطوره‌ای از جمله حافظ، سعدی، مولوی و... را در برنامه کاری خود قرار دهند و همایش این شاعران بزرگ و نامی را نیز برگزار کنند. که به دنبال آن ما شاهد رشد فرهنگی خوبی در شهرستان خواهیم بود.

گفتنی است : از  بخش‌های مختلف این همایش  نمایش «اولین نبرد رستم وافراسیاب ) با نقالی خانم  نیوشا احمدزاده ، همچنین (نبرد هجیر وسهراب )با نقالی خانم فاطمه نظر زاده و زندگی قیصر (در وزن شاهنامه) توسط آقای بهروز کلانتر برگزار شد.

شایان ذکر است :در پایان این مراسم بخش های دیگر همچون اجرای موسیقی سنتی (ای ایران) توسط گروه منوچهر مهر آریان و اهدای جوایز و لوح تقدیر به به پیشکسوتان شاهنامه خوانی و  نوجوانان وجوانان که در حفظ شاهنامه تلاش نمودند نیز اجرا گردید.